Szkoła Pionierów PFR
Czas trwania programu:
wrzesień 2018Dla kogo:
osoby indywidualneKwota wsparcia:
pokrycie kosztów programuWkład własny:
nieCo musisz wiedzieć?
- Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny dla przyszłych polskich przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów
- Trzy tygodnie warsztatów w Warszawie we współpracy z partnerami i tydzień szkolenia realizowanego w University of Cambridge
- Stypendium pokrywa wszystkie koszty szkolenia w Cambridge oraz wyżywienia podczas warsztatów
- Organizator: PFR; Partner Strategiczny: Allegro.pl; Partner Główny: TDJ; Partner Społeczny: Fundacja PFR
Co musisz wiedzieć?

Edukacja przez wyzwania
Najskuteczniejszy sposób na zdobycie nowych umiejętności to znalezienie rozwiązań dla konkretnych problemów. Wraz z partnerami merytorycznymi programu postawimy Cię przed wyzwaniami, które zwiększą Twoje kompetencje.

Mentoring peer-to-peer
Szkoła Pionierów PFR jest oparta o pracę zespołową i wzajemne doskonalenie w gronie uczestników. Dzięki wspólnej ocenie wykonanych prac i wymianie konstruktywnych uwag, prowadzimy do budowania kultury wysokiego kapitału społecznego.

Personalny plan rozwoju
Każda osoba ma swoją indywidualną miarę postępu. Aplikując do programu, przygotujesz plan, który pomoże nam w zrozumieniu Twojej ścieżki rozwoju osobistego i wynikających z niej potrzeb.

Kształcenie przez praktyków
Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych, uznanych na rynku profesjonalistów. Stawiamy na branżową wiedzę firm, które tworzą najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Szkolenie w Cambridge
Program obejmuje tygodniowe szkolenie przygotowane przez ekspertów uznanego na świecie University of Cambridge. Wybierz ścieżkę branżową: internet rzeczy i sztuczna inteligencja lub inteligentne miasto i czyste technologie.

Klub Pionierów
Prezentacja przed inwestorami na gali finałowej to nie koniec programu. Alumni dołączą do Klubu Pionierów, który zintegruje i utrzyma sieć nowych kontaktów z liderami zmiany technologicznej.
Co zyskasz?
Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny dla przyszłych polskich przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów. Dzięki 3-tygodniowym warsztatom prowadzonym we współpracy z partnerami w Warszawie oraz tygodniowemu szkoleniu realizowanemu w University of Cambridge uzupełnisz swoje kompetencje o:
- kluczowe umiejętności biznesowe;
- technologiczny know-how w wybranych sektorach;
- zdolność do innowacyjnego i społecznego myślenia;
- możliwość budowy międzynarodowych sieci współpracy.
Warsztaty prowadzone w Warszawie zostaną przygotowane przez partnerów merytorycznych programu – duże firmy technologiczne, start-upy z odnotowanymi sukcesami, ekspertów innowacyjnych sektorów – w oparciu o model zajęć wzorowany na najnowocześniejszych metodach edukacyjnych.
Praktyczne warsztaty pozwolą Ci rozwinąć umiejętności z następujących obszarów:
- business development;
- sprzedaż i marketing;
- budowanie zespołu;
- trendy przyszłości;
- wyzwania w wybranych sektorach;
- cyfrowe narzędzia dla biznesu;
- krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów
- oraz rozwój osobisty.
Bezpośrednio po programie warsztatów weźmiesz udział w szkoleniu, które realizowane jest na kampusie University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zespół Cambridge Enterprise (spółki University of Cambridge powołanej do komercjalizacji badań naukowych i tworzenia innowacyjnych produktów) pomoże Ci poznać brytyjski ekosystem innowacji i wesprze Twoje wysiłki w stworzeniu wyjątkowego projektu.
Intensywny program, realizowany w całości we wrześniu tego roku, przeprowadzi Cię od inspiracji prosto do pracy w zespole nad własnym projektem i wreszcie prezentacji przed inwestorami podczas gali finałowej. Nad jakością programu czuwa Rada Programowa, w skład której powołane zostały wybitne ekspertki i eksperci różnych obszarów związanych z innowacyjnością i przedsiębiorczością technologiczną.
Szkoła Pionierów PFR powstaje dzięki współpracy PFR z Partnerem Strategicznym – Allegro.pl oraz Partnerem Głównym – TDJ. Partnerem Międzynarodowym jest University of Cambridge Enterprise. Partnerem Społecznym programu jest Fundacja PFR.
Rozwiń
Jakie wymagania musisz spełnić?
Szukamy osób między 20. a 35. rokiem życia, które pracują nad swoją ścieżką rozwoju i pomysłami na własną działalność. Jeżeli fascynują Cię nowe technologie, doskonalisz swoje umiejętności techniczne i chcesz dalej się rozwijać – ten program jest skierowany właśnie do Ciebie. Głównym wymaganiem jest pełne zaangażowanie w czasie trwania projektu we wrześniu – warsztaty będą prowadzone od godzin porannych do popołudniowych, w dni robocze.
Rozwiń
Jakie są etapy działania?
Aby zgłosić się do programu, wystarczy, że wypełnisz elektroniczny formularz aplikacyjny. Kliknij przycisk „Aplikuj” i zrób pierwszy krok do zakwalifikowania się do Szkoły Pionierów PFR.
Formularz składa się z:
- kwestionariusza osobowego;
- CV (życiorysu);
- personalnego planu rozwoju.
Formularz aplikacyjny jest otwarty od 5 do 26 czerwca 2018 r. Zanim go wypełnisz zapoznaj się z Regulaminem programu.
Twoja aplikacja zostanie poddana ocenie – informacje o rezultacie przekażemy Ci elektronicznie na adres e-mail podany w formularzu. W przypadku zakwalifikowania się do drugiego etapu, w ciągu dwóch tygodni zaprosimy Cię na rozmowę z zespołem ds. naboru (rozmowa domyślnie odbędzie się on-line). Podczas rozmowy zaprezentujesz swoje rozwiązanie problemu z zakresu przedsiębiorczości technologicznej, który wyślemy w wiadomości wyznaczającej datę rozmowy.
Rozwiń
Co dalej?
Po zakwalifikowaniu się do finałowej grupy 50 stypendystów Szkoły Pionierów PFR otrzymasz do podpisania deklarację uczestnictwa. Zobowiązuje Cię ona do aktywnej partycypacji we wszystkich warsztatach przez cały czas trwania inicjatywy.
Przygotowując się do programu, pamiętaj, że stypendium pokrywa koszty szkolenia w University of Cambridge i wyżywienia podczas warsztatów. Organizatorzy nie odpowiadają za zakwaterowanie podczas warsztatów odbywających się w Warszawie.
Otwarcie Szkoły Pionierów PFR odbędzie się 3 września br. Po oficjalnej inauguracji rozpoczną się pierwsze zajęcia. Szkolenie w University of Cambridge jest planowana w dniach 22-28 września 2018 roku. Jej zakończenie jest ostatnim elementem programu przed galą finałową. Wydarzenie zamykające program – podczas którego zostaną zaprezentowane efekty prac uczestników – odbędzie się pod koniec roku kalendarzowego.
Rozwiń
Rada programowa

Eliza Kruczkowska
Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji
Eliza Kruczkowska pełni funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju, gdzie koordynuje rządowy program wsparcia start-upów – Start In Poland. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze IT, pracując m.in. w szeregach firmy Huawei czy organizacji pozarządowych, jak choćby Fundacji ePaństwo. Ma 8 lat doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego public relations. W latach 2015-2016 była prezesem Fundacji Startup Poland, której celem jest m.in. pomoc w tworzeniu lepszych warunków rozwoju przedsiębiorców technologicznych.
Rozwiń

Oliwia Kwiatkowska
Partner Zarządzająca TDJ Foundation
Partner Zarządzająca w TDJ Foundation. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na specjalizacji Finansów Przedsiębiorstw oraz uzyskała Joint Master Degree w zakresie Zarządzania Ryzykiem i Aktywami (Quantitative Asset and Risk Management) na University of Applied Sciences BFI Vienna przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Oliwia Kwiatkowska jest związana z TDJ Foundation od 2014 roku a od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Odpowiada za działalność operacyjną, rozwój i zarządzanie strategiczne piątego obszaru działalności TDJ, inwestującego w edukację i rozwój młodych ludzi.
Rozwiń

Bartosz Michałek
CEO iniJOB.com
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, posiada Licencję Maklera Papierów Wartościowych. W wieku 27 lat, po kilkuletniej pracy dla Expander, Open Finance i Noble Bank, założył ze wspólnikiem Comperia.pl S.A., obecnie notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W wieku 36 lat założył nowy, pionierski startup, platformę do zbierania pracowniczego feedbacku i wspierania Employee Experience – iniJOB.com. Projekt jest tworzony zupełnie od podstaw w duchu startupowej kultury pracy. Prowadzi bloga StartupLife.pl, na którym opowiada o wyzwaniach związanych z kreowaniem startupów. Jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci.
Rozwiń

Alexander Nawrocki
CEO Airspeed Equity
Światowej klasy inżynier i inwestor. Prezes Airspeed Equity, funduszu inwestującego w firmy technologiczne. Ma ponad 20 lat doświadczenia zarządczego w przemyśle. Założyciel Java-Consortium, aktywny członek zarządów kilku innych standardów technologicznych, przewodzi wielu komisjom o charakterze technicznym i doradczym. Współwłaściciel Ameritege Technology Partners, firmy private equity specjalizującej się w akwizycji firm tworzących oprogramowanie. Wykładał jako profesor na École de technologie supèrieure (ÉTS) oraz École Polytechnique de Montrèal. Pracował na wielu stanowiskach w amerykańskim NASA oraz w Canadian Space Agency. Posiada tytuł doktorski z zakresu inżynierii kosmicznej. Obecnie sędzia na międzynarodowych zawodach robotyki (FIRST - For Inspiration and Recognition of Science and Technology).
Rozwiń

Aleksandra Przegalińska
Badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego
Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.
Rozwiń

Damian Zapłata
CCO i członek zarządu Allegro.pl
W Allegro od października 2017 roku. Wcześniej był prezesem First Data Polska, lidera w dziedzinie technologii płatniczych i rozwiązań biznesowych. Wcześniej w Loyalty Partner Polska (spółka American Express Inc) pełnił funkcję dyrektora zarządzającego. Był tam odpowiedzialny m.in. za rozwój programu lojalnościowego PAYBACK. W latach 2008–2010 był Partnerem w McKinsey & Company, gdzie specjalizował się w rynku usług finansowych, firmach z segmentu private equity, branży FMCG oraz handlu detalicznym. Jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech. Ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze.
Rozwiń

Olaf Żylicz
Profesor Uniwersytetu SWPS
Psycholog biznesu, trener, coach. Prowadzi badania m.in. nad przywództwem, etyką w biznesie, edukacją menadżerów, czy efektywnością szkoleń i coachingu. Ukończył psychologię w Akademii Teologii Katolickiej (dziś UKSW) i studia doktoranckie w KUL. Uzyskał habilitację na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Studiował również w Technische Hochschule w Darmstadt (Niemcy) oraz w IESE Business School w Barcelonie (Hiszpania). Akredytowany trener, mentor i egzaminator Noble Manhattan Coaching na wszystkich kursach NMC. W latach 2010-2013 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Polskiej Fundacji Badań nad Zarządzaniem. W latach 2012-17 był najpierw zastępcą dyrektora ds. akademickich, a potem dyrektorem Szkoły Biznesu na Politechnice Warszawskiej. Uczył m.in. w Central European University (Budapeszt), International Institute of Business (Kijów), University of Connecticut (Storrs) oraz Goa Institute of Management (Goa).
Rozwiń

Natalia Hatalska
CEO infuture hatalska foresight institute
Analityczka trendów, autorka bloga hatalska.com i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. W 2016 roku powołała do życia instytut badań nad przyszłością – infuture hatalska foresight institute, który definiuje najważniejsze trendy i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek. Jest pomysłodawczynią wielu nagradzanych kampanii opartych na niestandardowych działaniach reklamowych, a także jurorką w konkursach KTR, Media Trendy, YC Eurobest, Blog Roku. Jest członkiem Rady Marek w konkursie Superbrands oraz członkiem Creative Communication Cluster i Rady Ekspertów Think Tank. Prowadzi bloga http://hatalska.com uznawanego za jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce.
Rozwiń

Filip Granek
CEO XTPL
Przez blisko 10 lat pracował w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych placówkach badawczych i przedsiębiorstwach typu Hi-Tech, m.in. Fraunhofer ISE (Niemcy), ECN (Holandia), ANU (Australia), Kingstone Semiconductor Company Ltd. (Chiny). Kierował pracami badawczymi w ścisłej współpracy z największymi przedstawicielami branży fotowoltaicznej z Europy, Azji oraz USA. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. stypendium Burgena (Akademia Europea), stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, członek prestiżowej Young Academy of Europe, stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, stypendium nimieckiego DAAD, prestiżowy grant badawczy LIDER finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, wyróżniony w rankingu wybitnych innowatorów nowej Europy „New Europe 100 Challengers”. Autor 70 publikacji naukowych i 30 międzynarodowych zgłoszeń patentowych i patentów.
Rozwiń
Powiązane studia przypadków
Ważne dokumenty
Regulamin Szkoły PionierówNabór do tego programu został zakończony
Masz pytania? Napisz do nas
Zwykle odpowiadamy jeszcze tego samego dnia