Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Start-up ze Szkoły Pionierów rozpoczyna współpracę z klubem z piłkarskiej ekstraklasy

Znika, zwycięzcy Szkoły Pionierów PFR, rozpoczęli współpracę z Wartą Poznań – produkty ze sklepu kibica klubu będą wysyłane z użyciem biodegradowalnych opakowań i taśm start-upu.

Sport i innowacje często idą w parze. Możemy wspomnieć choćby Respo.Vision, polski start-up, który zdobył zainteresowanie takich światowych klubów jak Paris Saint-Germain czy Liverpool. Start-upami interesuje się też polska piłka – Legia Warszawa ma swój Legia.Lab, a PZPN przed mundialem w Katarze prowadził program akceleracyjny „Road to Quatar”, w którym wzięła udział m.in. absolwentka Szkoły Pionierów Justyna Bącela ze swoim pilotażowym projektem Wolfgoal. A jako że każdy sukces absolwentów naszych programów nas cieszy, tym bardziej cieszy nas fakt, że Znika, start-up tworzący i sprzedający biodegradowalne opakowania czy taśmy pakowe rozpoczął współpracę z Wartą Poznań.

W Warcie Poznań zielona nie tylko trawa na boisku

Warta Poznań to obecnie jedyny klubem polskiej ekstraklasy z opracowaną strategią ESG. Bardzo mocno stawia w swojej działalności na ekologię i zrównoważony rozwój. - Zieloni to nie tylko barwy naszej drużyny, ale realna wartość, jaka idzie za marką Warty Poznań. Jesteśmy klubem z misją i jasną wizją związaną z ekologią, społecznością i sportem - opisuje Jarosław Żubka, Pełnomocnik zarządu ds. ESG i wizerunku Warty Poznań. - Ostatnio dołączyliśmy do inicjatywy europejskich klubów piłkarskich ,,Forever Green”, gdzie wspólnie z np. Realem Betis czy Manchesterem United opracowujemy i wdrażamy standardy proekologiczne - dodaje Żubka.

Miesięcznie wysyłamy kilkaset paczek do naszych kibiców lub partnerów. Od dłuższego czasu szukaliśmy sposobu na wprowadzenie jednej z naszych najważniejszych wartości, jaką jest ekologia, także do tego obszaru działalności Warty. - komentuje Jan Jezierski, kierownik ds. relacji B2B Warty Poznań. To kolejny sektor, w którym idealną odpowiedzią dla nas są innowacje i start-upy. Dzięki współpracy z zespołem Znika wdrożyliśmy w 100% naturalne i biodegradowalne opakowania. Zarówno koperty, jak i kartony są wykonywane z materiałów z recyklingu lub z trawy. Zwracamy uwagę na detale, ponieważ nawet taśma klejąca jest ze składników naturalnych i jest całkowicie kompostowalna. - dodaje Jezierski.

Co robi Znika?

Znika zwycięża Impact Startup Fest 2022

Znika to zwycięzcy IV edycji Szkoły Pionierów PFR. Nie tylko sprzedaje biodegradowalne elementy opakowań, ale też tworzy własne – w tym m.in. koperty czy taśmy klejące. Biodegradowalne opakowania tworzone przez firmę Znika to nie tylko ekologia związana z elementem życia produktu po jego użyciu. Kartony czy koperty z trawy to przede wszystkim redukcja wody i energii potrzebnej na produkcję opakowania o ponad 90%. Start-up zaczął działać dwa lata temu, i po uzyskaniu rundy finansowania od funduszu LT Capital i aniołów biznesu rozwija przede wszystkim swoje produkty.

- Myślę, że Warta Poznań jest świetnym przykładem tego, że nawet tradycyjny biznes może się zmieniać w kierunku ekologii i dbałości o środowisko. Z tego co wiem, to pierwszy w Polsce klub piłkarski, który szczególnie zwraca uwagę na swój wpływ na planetę. Dzięki temu szybko udało przejść od etapu poznania się, do realnej współpracy i jej wdrożeniamówi Michał Kruszyński, CEO i co-founder Znika.

Trwa rekrutacja do Szkoły Pionierów PFR

Znika i wspomniane wcześniej Wolfgoal (i Weregolf, golfowy projekt Justyny Bąceli, który wygrał III edycję Szkoły Pionierów PFR), to niejedyne rozwiązania z naszego, tworzonego we współpracy z Allegro programu, które odnoszą sukcesy. Ze Szkoły Pionierów wywodzą się np. Jutro Medical, HearMe, Pora na Pola, Lume Label czy VividQ. Trwa rekrutacja do szóstej edycji naszego programu edukacyjno – venture buildingowego, w czasie którego uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć od zera technologiczną firmę i przede wszystkim znaleźć ludzi, z którymi można to zrobić. Szósta edycja Szkoły Pionierów to dwa tygodnie intensywnych warsztatów, które odbywać się będą w Warszawie i czeskiej Pradze.

Rekrutacja do programu trwa tylko do niedzieli, 18 czerwca, zapraszamy na stronę i do rejestracji!

Inne aktualności

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Mirellą Kłosińską (cykl artykułów)

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Pamelą Krzypkowską (cykl artykułów)