Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie: Doradztwo i szkolenia

Termin naboru:

nabór ciągły

Dla kogo:

osoby, które skorzystały z innych komponentów programu

Kwota wsparcia:

program bezpłatny

Co musisz wiedzieć?

  • Bezpłatne usługi doradztwa i szkoleń, które pomogą Ci w stawianiu pierwszych kroków w biznesie
  • Program skierowany do osób, które założyły działalność gospodarczą lub ubiegają się o pożyczkę na jej założenie w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”
  • Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach związanych z tematyką przedsiębiorczości, prowadzenia księgowości, kwestii prawnych, marketingu i promocji, strategii rozwoju firmy i in.

Co zyskasz?

Rozwiń

Jakie wymagania musisz spełnić?

Rozwiń

Jakie są etapy działania?

Rozwiń

Co dalej?

Doradztwo i szkolenia mogą odbywać się w miejscu uzgodnionym z pośrednikiem finansowym, z którym doszło do podpisania umowy pożyczki lub podmiotem z nim współpracującym. Termin przeprowadzenia doradztwa i szkolenia po uzyskaniu pożyczki nie może przekroczyć sześciu miesięcy od daty podpisania umowy pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej.

Podmioty odpowiedzialne

Rządowy program „Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie” zarządzany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Inicjatorem programu jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na zlecenie którego BGK zarządza programem przez cały okres jego funkcjonowania.

Celem programu jest rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementów rozwoju rynku pracy, przeciwdziałanie bezrobociu i promowanie zatrudnienia.

Środki są dystrybuowane przez pośredników finansowych.

Ważne dokumenty

Regulamin udzielania pożyczek, doradztwa i szkoleń w ramach programu

Przejdziesz na stronę instytucji z Grupy PFR: bgk.pl

Masz pytania? Napisz do nas

Zwykle odpowiadamy jeszcze tego samego dnia

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kruczej 50, 00-025 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu wyłącznie w celu nawiązaniu kontaktu i udzieleniu odpowiedzi na zadane pytania.

  

Obowiązek informacyjny

Rozwiń

  


Aplikuj