Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Historie sukcesu

Ekspert na zamówienie

Program: Aper Ventures – PFR Otwarte Innowacje FIZ

Na globalnym rynku brakuje już ponad dziewięć milionów specjalistów IT, a największe firmy chętniej niż kiedykolwiek decydują się na pozyskiwanie pracowników z naszej części świata. Proces ten postanowił usprawnić polski start-up – Talent Alpha, który tworzy platformę łączącą globalnych klientów ze specjalistami z małych i średnich firm z regionu CEE. Firma uzyskała w tym roku aż 18,5 mln zł dzięki współpracy z funduszem Venture Capital (VC) Aper Ventures oraz z rąk prywatnych inwestorów. Poznaj jej historię i dowiedz się, jak wyglądał proces pozyskiwania partnera, który oprócz wsparcia finansowego wniósł również wiedzę i merytorykę.

Suplementacja szyta na miarę

Program: Cross EU Women Business Angels (WBA) – wsparcie dla start-upów

Branża suplementów diety od lat rozwija się w bardzo szybkim tempie – już ponad 70% Polaków regularnie z nich korzysta. Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, producenci muszą szukać nowych pomysłów, które jeszcze lepiej odpowiedzą na ich zdrowotne potrzeby. Rewolucyjne rozwiązanie, polegające na spersonalizowanej suplementacji dostosowanej do organizmu użytkownika wprowadza polska firma Sundose. Poznaj ich historię i dowiedz się, jakie wsparcie otrzymali w ramach Cross EU WBA – programu, który łączy start-upy z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz Aniołami Biznesu.

Biznesowa uroda Booksy

Co łączy fryzjera Baracka Obamy, szkołę w Tybecie oraz barbera amerykańskiej armii? Odpowiedź jest prosta: Booksy – aplikacja, dzięki której klienci błyskawicznie umawiają wizyty m.in. w salonach urody czy zakładach fryzjerskich, a barberzy i kosmetyczki z radością odchodzą od zarządzania papierowym kalendarzem na rzecz nowego narzędzia. Dowiedz się, jak firma zawojowała branżę hair&beauty i jaki udział w jej rozwoju miał Krajowy Fundusz Kapitałowy oraz fundusz Inovo Venture Partners.

Gra o kapitał na rozwój

Branża gier to bardzo dynamiczny sektor, reagujący na innowacje technologiczne i zmiany stylu życia współczesnego społeczeństwa. Jeszcze kilka lat temu smartfony były rzadkością, a dzisiaj rynek gier mobilnych warty jest już ponad kilkadziesiąt miliardów dolarów. Wiedzą o tym założyciele studiów deweloperskich. Rywalizują oni o zainteresowanie klientów swoimi kreatywnymi produktami, które tworzą dzięki pozyskanemu zewnętrznemu kapitałowi. Poznaj Fuero Games – start-up, który środki na rozwój swoich pomysłów zdobył od funduszu VC i dowiedz się, jak z ich perspektywy wygląda współpraca z inwestorem.

Energia na ekspansję

Program: Start Alliance Berlin: Energytech & Cleantech

Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna i ekologiczna świata zmusza innowatorów do poszukiwania nowoczesnych technologii, które pozwolą wydajniej użytkować posiadane zasoby. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi firma Virtual Power Plant, która – dzięki stworzonemu przez siebie systemowi – pozwala oszczędzać energię w biurowcach i dużych obiektach komercyjnych. Poznaj jej historię i dowiedz się, czego dowiedziała się o niemieckim rynku oraz co zyskała, biorąc udział w programie Start Alliance Berlin.

Przez żołądek do globalnego biznesu

Program: Start Alliance Berlin: Female Founders

W Berlinie co 20 min powstaje nowy start-up. Sprawia to, że jest on jednym z najdynamiczniejszych ekosystemów innowacji w Europie. Poznaj Ulala Chef – firmę, która ma pasję do jedzenia i apetyt na ekspansję na niemiecki rynek. Dowiedz się o tym, co oferują swoim klientom, a także co zyskali, biorąc udział w Start Alliance – programie, który umożliwił im wyjazd do Berlina i poznanie jego biznesowego potencjału.

Inwestycja w zdrowie

Zastanawiałeś/-aś się kiedyś, jak wygląda współpraca z funduszem inwestycyjnym? Może ciekawi Cię, co możesz zyskać lub na co zwrócić szczególną uwagę? Poznaj DrOmnibusa – start-up, który rozwija aplikację, służącą do terapii dzieci z autyzmem i dowiedz się, jakie były jego doświadczenia podczas współpracy z funduszem Experior Venture Fund, uruchomionym ze środków Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK).

Innowacyjny parenting dla najmłodszych

Program: Sieć Mentorów PFR

Prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niemal 8 milionów obywateli naszego kraju stanowią dzieci oraz młodzież. Te dane dobitnie pokazują potencjał rynku usług i produktów skierowanych do dzieci i ich rodziców. Dowiedz się, jak start-up Kidos wspiera swoimi działaniami najmłodszych klientów i ich opiekunów, a także jak Sieć Mentorów PFR pozwoliła im poszerzyć kompetencje biznesowe niezbędne do rozwoju ich działalności.

Recepta na rozwój biznesu: mentoring

Program: Sieć Mentorów PFR

Nowe technologie i innowacje pukają do drzwi praktycznie każdej branży na rynku – również związanej z usługami medycznymi. Można nawet pokusić się o pewną analogię rynku medycznego do finansowego, który dzień po dniu jest modyfikowany i udoskonalany przez najnowszej generacji start-upy. Okazuje się, że uprzednio zdobyta wiedza merytoryczna i przekazane eksperckie wsparcie w postaci znajomości narzędzi biznesowych zazwyczaj okazują się bezcenne i pozwalają osiągać kolejne kamienie milowe młodym przedsiębiorcom. Z takiego też założenia wyszli Marcin i Mateusz – uczestnicy pierwszej edycji Sieci Mentorów PFR. Dowiedz się jaką drogę przeszli i jak zdobyta wiedza pozwoliła im ukształtować ich model biznesowy.

Pionierskie kosmetyki w Platformach Startowych

Program: Platforma Startowa: TechnoparkBiznesHub

Szungit i fulereny to brzmiące tajemniczo składniki, które dla firmy Cossi okazały się inspiracją do założenia własnej firmy, a jednocześnie przepustką do pilotażowej edycji programu Platformy Startowe. Dowiedz się, jak Cossi rozwinęło swój pomysł stworzenia innowacyjnych kosmetyków dzięki udziałowi w inicjatywie.

Pierwszy zapłon innowatorów elektromobilności

Program: Szkoła Pionierów PFR

Co mogło połączyć architekta i informatyka do wspólnej realizacji projektu, który ma zmienić oblicze polskiej branży elektromobilności? Nawet najbardziej ambitne plany na stworzenie nowego produktu technologicznego nie są niemożliwe, jeżeli dysponuje się odpowiednią wiedzą, interdyscyplinarnymi kontaktami i szeregiem narzędzi sprawdzonych w sytuacjach warsztatowych. Paweł i Mateusz właśnie ukończyli Szkołę Pionierów PFR i korzystając z energii programu, podejmują kolejne kroki na drodze do wyznaczonego wspólnie celu.