Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Historie sukcesu

Przez żołądek do globalnego biznesu

Program: Start Alliance Berlin: Female Founders

W Berlinie co 20 min powstaje nowy start-up. Sprawia to, że jest on jednym z najdynamiczniejszych ekosystemów innowacji w Europie. Poznaj Ulala Chef – firmę, która ma pasję do jedzenia i apetyt na ekspansję na niemiecki rynek. Dowiedz się o tym, co oferują swoim klientom, a także co zyskali, biorąc udział w Start Alliance – programie, który umożliwił im wyjazd do Berlina i poznanie jego biznesowego potencjału.

Inwestycja w zdrowie

Zastanawiałeś/-aś się kiedyś, jak wygląda współpraca z funduszem inwestycyjnym? Może ciekawi Cię, co możesz zyskać lub na co zwrócić szczególną uwagę? Poznaj DrOmnibusa – start-up, który rozwija aplikację, służącą do terapii dzieci z autyzmem i dowiedz się, jakie były jego doświadczenia podczas współpracy z funduszem Experior Venture Fund, uruchomionym ze środków Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK).

Innowacyjny parenting dla najmłodszych

Program: Sieć Mentorów PFR

Prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niemal 8 milionów obywateli naszego kraju stanowią dzieci oraz młodzież. Te dane dobitnie pokazują potencjał rynku usług i produktów skierowanych do dzieci i ich rodziców. Dowiedz się, jak start-up Kidos wspiera swoimi działaniami najmłodszych klientów i ich opiekunów, a także jak Sieć Mentorów PFR pozwoliła im poszerzyć kompetencje biznesowe niezbędne do rozwoju ich działalności.

Recepta na rozwój biznesu: mentoring

Program: Sieć Mentorów PFR

Nowe technologie i innowacje pukają do drzwi praktycznie każdej branży na rynku – również związanej z usługami medycznymi. Można nawet pokusić się o pewną analogię rynku medycznego do finansowego, który dzień po dniu jest modyfikowany i udoskonalany przez najnowszej generacji start-upy. Okazuje się, że uprzednio zdobyta wiedza merytoryczna i przekazane eksperckie wsparcie w postaci znajomości narzędzi biznesowych zazwyczaj okazują się bezcenne i pozwalają osiągać kolejne kamienie milowe młodym przedsiębiorcom. Z takiego też założenia wyszli Marcin i Mateusz – uczestnicy pierwszej edycji Sieci Mentorów PFR. Dowiedz się jaką drogę przeszli i jak zdobyta wiedza pozwoliła im ukształtować ich model biznesowy.

Pionierskie kosmetyki w Platformach Startowych

Program: Platforma Startowa: TechnoparkBiznesHub

Szungit i fulereny to brzmiące tajemniczo składniki, które dla firmy Cossi okazały się inspiracją do założenia własnej firmy, a jednocześnie przepustką do pilotażowej edycji programu Platformy Startowe. Dowiedz się, jak Cossi rozwinęło swój pomysł stworzenia innowacyjnych kosmetyków dzięki udziałowi w inicjatywie.

Pierwszy zapłon innowatorów elektromobilności

Program: Szkoła Pionierów PFR

Co mogło połączyć architekta i informatyka do wspólnej realizacji projektu, który ma zmienić oblicze polskiej branży elektromobilności? Nawet najbardziej ambitne plany na stworzenie nowego produktu technologicznego nie są niemożliwe, jeżeli dysponuje się odpowiednią wiedzą, interdyscyplinarnymi kontaktami i szeregiem narzędzi sprawdzonych w sytuacjach warsztatowych. Paweł i Mateusz właśnie ukończyli Szkołę Pionierów PFR i korzystając z energii programu, podejmują kolejne kroki na drodze do wyznaczonego wspólnie celu.

Edukacja na miarę pioniera

Program: Szkoła Pionierów PFR

Szkoła Pionierów PFR jest unikalnym programem edukacyjnym łączącym specjalistyczną wiedzę partnerów merytorycznych ze środowiskiem wspierającym poszukiwanie inspiracji i wspólną pracę nad pomysłami z zakresu przedsiębiorczości technologicznej. Dowiedz się, jak Bartosz – jeden z uczestników – trafił do projektu, jaką drogę przeszedł i czego się w nim nauczył.

Innowacyjny sposób komunikacji z klientem

Program: Cross EU Women Business Angels (WBA) – wsparcie dla start-upów

Elementy magii, które znamy z filmów o Harrym Potterze, takie jak ożywione obrazy na ścianach szkoły dla czarodziei – Hogwartu czy poruszające się zdjęcia w gazetach, stają się rzeczywistością dzięki rozwiązaniu polskiej firmy Runvido. W celu doskonalenia umiejętności biznesowych i pozyskania inwestorów do swojego projektu, firma zgłosiła się do programu Cross EU WBA. Dowiedz się, czego się nauczyli i jakie doświadczenia wynieśli przedstawiciele start-upu z udziału w inicjatywie PARP.

Start-up założony z potrzeby płuc

Program: Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. – Akcelerator KPT Scale UP

Według corocznych raportów Europejskiej Agencji Środowiska, Polacy oddychają powietrzem bardzo złej jakości, co przyczynia się do śmierci wielu tysięcy osób każdego roku. W celu monitorowania stanu powietrza powstał start-up Airly, zajmujący się produkcją sensorów, które dostarczają najbardziej aktualne dane na temat powietrza w Polsce. W celu udoskonalenia swojego produktu start-up wziął udział w programie akceleracyjnym w ramach konkursu Scale Up.

Akceleracja pisana cyfrowym długopisem

Program: Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej – Akcelerator MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland)

Z każdym rokiem na rynek trafiają coraz nowsze technologie, które mają być bardziej intuicyjne, innowacyjne, szybsze, a równocześnie powinny charakteryzować się wyrafinowanym wyglądem i kształtem. Ich celem jest m.in. zwiększenie efektywności pracy i poprawa komfortu życia. Wyzwanie stworzenia takiego produktu podjęła firma IC Solutions. Trafiła ona jednak na trudności w pozyskaniu partnera biznesowego, okazało się bowiem, że dotarcie na własną rękę do korporacji i rozpoczęcie wdrożenia było bardzo trudnym zadaniem. Poszukując rozwiązania tego problemu, start-up zgłosił się do jednego z akceleratorów Scale Up. 

Akceleracja oczami fintechu

Program: Huge Thing Sp. z o.o. – Akcelerator Huge Thing

Innowacje technologiczne w obszarze finansów cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nowe rozwiązania oferowane przez start-upy z sektora fintech usprawniają procesy związane z płatnościami, pozwalają obserwować wydatki i redukować koszty systemu pieniężnego. Interesują się nimi, z jednej strony, banki i duże instytucje finansowe, ale i sami konsumenci, doceniając proponowane przez młode, innowacyjne firmy udogodnienia. To właśnie ten ostatni cel przyświecał twórcom BillTechu.