Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Historie sukcesu

Innowacyjny sposób komunikacji z klientem

Program: Cross EU Women Business Angels (WBA) – wsparcie dla start-upów

Elementy magii, które znamy z filmów o Harrym Potterze, takie jak ożywione obrazy na ścianach szkoły dla czarodziei – Hogwartu czy poruszające się zdjęcia w gazetach, stają się rzeczywistością dzięki rozwiązaniu polskiej firmy Runvido. W celu doskonalenia umiejętności biznesowych i pozyskania inwestorów do swojego projektu, firma zgłosiła się do programu Cross EU WBA. Dowiedz się, czego się nauczyli i jakie doświadczenia wynieśli przedstawiciele start-upu z udziału w inicjatywie PARP.

Start-up założony z potrzeby płuc

Program: Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. – Akcelerator KPT Scale UP

Według corocznych raportów Europejskiej Agencji Środowiska, Polacy oddychają powietrzem bardzo złej jakości, co przyczynia się do śmierci wielu tysięcy osób każdego roku. W celu monitorowania stanu powietrza powstał start-up Airly, zajmujący się produkcją sensorów, które dostarczają najbardziej aktualne dane na temat powietrza w Polsce. W celu udoskonalenia swojego produktu start-up wziął udział w programie akceleracyjnym w ramach konkursu Scale Up.

Akceleracja pisana cyfrowym długopisem

Program: Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej – Akcelerator MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland)

Z każdym rokiem na rynek trafiają coraz nowsze technologie, które mają być bardziej intuicyjne, innowacyjne, szybsze, a równocześnie powinny charakteryzować się wyrafinowanym wyglądem i kształtem. Ich celem jest m.in. zwiększenie efektywności pracy i poprawa komfortu życia. Wyzwanie stworzenia takiego produktu podjęła firma IC Solutions. Trafiła ona jednak na trudności w pozyskaniu partnera biznesowego, okazało się bowiem, że dotarcie na własną rękę do korporacji i rozpoczęcie wdrożenia było bardzo trudnym zadaniem. Poszukując rozwiązania tego problemu, start-up zgłosił się do jednego z akceleratorów Scale Up. 

Akceleracja oczami fintechu

Program: Huge Thing Sp. z o.o. – Akcelerator Huge Thing

Innowacje technologiczne w obszarze finansów cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nowe rozwiązania oferowane przez start-upy z sektora fintech usprawniają procesy związane z płatnościami, pozwalają obserwować wydatki i redukować koszty systemu pieniężnego. Interesują się nimi, z jednej strony, banki i duże instytucje finansowe, ale i sami konsumenci, doceniając proponowane przez młode, innowacyjne firmy udogodnienia. To właśnie ten ostatni cel przyświecał twórcom BillTechu.

Kolej próżniowa w akceleracji

Program: HardGamma Ventures Sp. z o.o – Akcelerator GammaRebels powered by Poczta Polska

Codziennie tysiące firm kurierskich starają się dostarczyć przesyłki na czas i sprostać wymaganiom niecierpliwych odbiorców. Infrastruktura drogowa, warunki pogodowe czy czynnik ludzki mają istotny wpływ na terminową realizację zamówienia. Jak usprawnić proces transportu, zwiększyć efektywność i zrewolucjonizować oblicze polskiej logistyki? Ten problem próbuje rozwiązać m.in. firma Hyper Poland dzięki zastosowaniu eksperymentalnej technologii do szybkiego transportu przesyłek cargo, a w przyszłości – także osób.

Jad pszczeli i MIT, czyli historia jednej akceleracji

Program: Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej – Akcelerator MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland)

Nowe technologie oparte o nauki przyrodnicze w sektorze zdrowia i biotechnologii stają się coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców. Według raportu „Polskie Startupy 2017” aż 13% młodych firm pracuje nad produktami w tych branżach, zmagając się z wyzwaniami zarówno badawczymi czy medycznymi, jak i typowo biznesowymi. Historia akceleracji BBH Biotech to świetny dowód na to, że od przełomowego odkrycia do sukcesów finansowych jest bardzo daleka droga, a umiejętność zmiany planów może okazać się strategią prowadzącą do rozwoju start-upu.

Podbój brytyjskiego rynku w trzech krokach

Program: Doradztwo lokalizacyjne
Nie sposób zaprzeczyć, że segment produktów opierających się o rozwiązania korzystające ze sztucznej inteligencji (ang. artificial intelligence, AI) rozwija się dziś w niewiarygodnym tempie. Nie bez powodu – jak wskazuje raport „Sztuczna inteligencja w biznesie” wdrożenie systemów AI w latach 2016-2020 w USA przyniesie około 60 miliardów oszczędności. Jedną z polskich firm, które tworzą i rozwijają projekty z tą technologią jest QuarticON.

Polski start-up na ścieżce do Wielkiej Brytanii

Program: Doradztwo lokalizacyjne
Każdego dnia w sieci pojawia się mnóstwo informacji, dostarczanych przez samych użytkowników. Dzielimy się emocjami, zdjęciami z wakacji, chwilami spędzanymi z przyjaciółmi, a nawet tymi momentami, w których czujemy się osamotnieni czy źli. Jeden z polskich start-upów, DeepDoc, wykorzystuje ten nieograniczony wręcz dostęp do danych, żeby monitorować stany depresyjne. Po spróbowaniu swoich sił w Polsce, firma zaczęła rozważać obecność za granicą.

Skorzystaj z oferty Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm.

Zweryfikuj swój pomysł, znajdź inwestora, zdobądź nowych klientów albo spróbuj swoich sił na rynkach zagranicznych.

  • Pomysł
  • Rozwój
  • Ekspansja

Dołącz do newslettera startup.pfr.pl!

To pole jest wymagane!

Zapisując się na listę odbiorców newslettera, akceptujesz Regulamin usługi, Politykę Prywatności,
a także zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Polski Fundusz Rozwoju S.A.