Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

People working together around the table

Zgłoś swój produkt lub technologię do konkursu Polski Produkt Przyszłości i zdobądź nawet 100 tys. zł

Jeżeli chcesz rozwinąć swój produkt lub technologię, weź udział w tegorocznej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Dzięki inicjatywie możesz zdobyć grant w wysokości 100 tys. zł, który przeznaczysz na dalsze prace nad projektem lub jego promocję czy umiędzynarodowienie.

Celami konkursu są budowanie świadomości polskich marek oraz promocja i wspomaganie rozwoju najbardziej innowacyjnych produktów czy technologii wytworzonych w Polsce. W dwudziestoletniej historii inicjatywy zgłoszono ponad 900 innowacyjnych projektów, z takich branż jak: medyczna, farmaceutyczna, chemiczna. 

Zasady konkursu

Uczestnikami konkursu mogą być jednostki naukowe, przedsiębiorcy i konsorcja składające się z jednostki naukowej i przedsiębiorcy prowadzące działalność na terenie Polski. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przedstawienie nowego, innowacyjnego produktu (wyrobu lub technologii) w jednej z trzech kategorii:

  • Produkt Przyszłości jednostki naukowej;
  • Produkt Przyszłości przedsiębiorcy;
  • Produkt Przyszłości wspólny jednostki naukowej i przedsiębiorcy.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone produkty, które zostały doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych albo zostały wdrożone do produkcji maksymalnie 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego.

Pierwszy etap konkursu, polegający na zbieraniu zgłoszeń przedsiębiorców, będzie trwał do 19 października br. do godz. 16:30. Drugi natomiast rozpocznie się od dnia ogłoszenia listy Laureatów konkursu na gali wręczenia nagród – zwycięzcy będą mieli 3 tygodnie na złożenie wniosku o powierzenie grantu.

Nagrody

W każdej kategorii przyznawana jest jedna nagroda oraz maksymalnie cztery wyróżnienia. Laureaci konkursu, oprócz prawa do posługiwania się w korespondencji i w promocji znakiem oraz hasłem Polski Produkt Przyszłości, otrzymają możliwość uzyskania grantu na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Zwycięzcy mogą starać się o grant w wysokości do 100 tys. zł, a wyróżnieni do 25 tys. zł. Oprócz ww. nagród przewidziane są także nagrody specjalne:

  • za produkt zgłoszony przez młodego (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż trzy lata) i innowacyjnego przedsiębiorcę;
  • za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT);
  • za produkt w obszarze ekoinnowacji lub w innych obszarach, które zostaną zidentyfikowane w trakcie oceny zgłoszonych produktów.

W ramach umowy o powierzenie grantu możliwe jest uzyskanie zaliczki w wysokości do 40% wartości grantu. Maksymalna wartość grantu wynosi natomiast 85% kosztów kwalifikowalnych.

Zgłoszenia

Wnioski konkursowe można składać wyłącznie w formie papierowej, osobiście lub pocztą, do dnia 5 października br., do godz. 16:30 na adres:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa

z dopiskiem: Wniosek konkursowy w ramach Konkursu Polski Produkt Przyszłości.

Dowiedz się więcej na temat konkursu lub pobierz wniosek i zgłoś swój projekt.

Inne aktualności

Weź udział w kolejnym seminarium otwierającym nabór wniosków do projektu Polskie Mosty Technologiczne

Sieć Otwartych Innowacji - rusza III nabór wniosków

Rusza kolejny nabór do programu Sieć Otwartych Innowacji

Skorzystaj z oferty Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm.

Zweryfikuj swój pomysł, znajdź inwestora, zdobądź nowych klientów albo spróbuj swoich sił na rynkach zagranicznych.

  • Pomysł
  • Rozwój
  • Ekspansja

Dołącz do newslettera startup.pfr.pl!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!