Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

People working together over coffee

Rusza akcelerator dedykowany branży kolejowej

Właśnie został zainagurowany wspólny projekt akceleracyjny Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz POLREGIO. W ramach inicjatywy – skierowanej do start-upów i przedstawicieli sektora MŚP – poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla kolejnictwa.

ARP i POLREGIO planują wydarzenia promujące rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości. Spółki będą – w formie działań informacyjnych, seminariów i warsztatów – zachęcać młode, innowacyjne firmy do wspólnych projektów. Celem inicjatywy jest integrowanie i budowanie kultury innowacyjności wśród firm z sektora MŚP, a także w całej branży kolejowej.

Działanie jest szczególnie istotne ze względu na hermetyczność branży, która wymaga dużych nakładów finansowych przeznaczanych na samo pozyskanie wiedzy. Małe firmy nie mają łatwego dostępu do informacji na temat potrzeb przewoźników kolejowych. Natomiast problem przewoźników polega na braku szerokiego wyboru dostawców na tym specyficznym rynku. Program akceleracyjny ma odpowiadać na oba te wyzwania.

Pierwsze spotkanie programu odbyło się w formie ARP Innovation Pitch. POLREGIO było partnerem 11. edycji warsztatów innowacyjnych pomysłów. Spółka poszukiwała m.in. oprogramowania do sprzedaży biletów w kasach stacjonarnych, systemu rozrywki pokładowej czy aplikacji mobilnych służących integracji pasażerów.

ARP Innovation Pitch to spotkania, których celem jest stworzenie warunków do współpracy dużych spółek z innowacyjnymi firmami. Brały w nich udział m.in. takie spółki jak: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, URSUS, Grupa Azoty, Synthos. Efektem dotychczasowych edycji było niemal 300 zgłoszeń, z których ponad 100 miało okazję zaprezentować się bezpośrednio przed organizatorami i partnerami warsztatów. Z każdego konkursu wyłoniono po trzech laureatów (w sumie 40 firm).

Inne aktualności

Rozwiń swój pomysł z Platformami Startowymi – właśnie ruszył nabór do kolejnej edycji programu

Ruszył nabór do programu Akademia Menedżera Innowacji

Skorzystaj z oferty Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm.

Zweryfikuj swój pomysł, znajdź inwestora, zdobądź nowych klientów albo spróbuj swoich sił na rynkach zagranicznych.

  • Pomysł
  • Rozwój
  • Ekspansja

Dołącz do newslettera startup.pfr.pl!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!