Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Electric car

Polskie projekty w czołówce zgłoszeń w Impact Connected Car

Do drugiej rundy programu IMPACT Connected Car zgłosiło się 214 projektów z 39 krajów. W czołówce uczestników akceleratora znaleźli się przedsiębiorcy z Polski. Ich aplikacje stanowiły ok. 7% wszystkich przesłanych zgłoszeń (ex-aequo z Niemcami i Wielką Brytanią).

Projekt IMPACT Connected Car, w który zaangażowana jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), oferuje uczestnikom udział w programie akceleracyjnym z grantem w wysokości 60 tys. euro. Najlepsze start-upy mają szansę pozyskania dodatkowo nawet do 200 tys. euro od funduszy Venture Capital. Wyróżnione zespoły będą również miały okazję zaprezentować efekty swoich prac podczas 4YFN 2019 Mobile World Capital Barcelona.

Uczestnicy programu będą współpracować z ponad setką mentorów z międzynarodowego ekosystemu digitalowej szkoły biznesowej ISDI, a także inwestorów oraz przedsiębiorców, doświadczonych w różnych branżach. Program zapewnia także bezpośredni kontakt z korporacjami.

Z funduszem w wysokości 2,1 mln euro, IMPACT Connected Car wspiera, łączy, i finansuje firmy z innowacyjnymi projektami w dziedzinach:

  • ładowarek bezprzewodowych;
  • cyberbezpieczeństwa;
  • smart mobility
  • oraz bezemisyjnych środków transportu. 

Szacuje się, że wartość tego rynku osiągnie 141 mld dolarów przed 2020 r.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie, przejdź na dedykowaną podstronę.

Inne aktualności

Inwestycja

Pierwsza inwestycja kapitałowa funduszu EEC Magenta

Grupa ludzi w oświetlonym pokoju

Polskie stoisko na Web Summit 2019 w Lizbonie