Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Fundusze PFRV

Już 21 funduszy VC podpisało umowy z PFR Ventures

PFR Ventures wybrało i ogłosiło listę 21 funduszy VC, które dofinansowane zostaną kwotą 1 mld zł. Ich celem jest dofinansowanie najbardziej innowacyjnych firm w Polsce oraz napędzenie rozwoju tych przedsiębiorstw. Wkrótce aktywowane zostaną również środki prywatnych inwestorów, aniołów biznesu oraz korporacji, które do inwestycji dołożą dodatkowe 0,5 mld zł.

PFR Ventures zainwestowało już 1 mld zł w fundusze VC, które z ramienia spółki będą oferować finansowanie zwrotne innowacyjnym projektom na różnych etapach rozwoju – od najwcześniejszego (nawet przed pierwszą komercyjną sprzedażą) aż po ekspansję zagraniczną.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 8 listopada br. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, ogłoszona została pełna lista 21 funduszy VC, które przeszły wymagający proces selekcji i podpisały umowy inwestycyjne. Osiem spośród nich spełniło już wszystkie wymogi formalne, nałożone przez KNF oraz UOKiK, i już wkrótce rozpoczną proces inwestycyjny.

Fundusze VC, które dołączyły do portfolio inwestycyjnego PFR Ventures, działają  w ramach jednego z pięciu wyodrębnionych programów:

  • PFR Starter: ArkleyBrinc, EEC Magenta Starter, Ventures For Earth, Tar Heel Capital Pathfinder, KnowledgeHub, Xevin VC, bValue, Biomed Innovations;
  • PFR Biznest: Next Road Ventures, Pomerangels, Cofounder Zone, Black Swan, Kogito Ventures, SILBA;
  • PFR Otwarte Innowacje: APER Ventures, Montis Capital;
  • PFR KOFFI: Finch Capital, Cogito Capital Partners, Innovation Nest;
  • PFR NCBR CVC: SpeedUp Energy Innovation, EEC Magneta CVC.

Wśród branż, które budzą największe zainteresowanie ww. funduszy , znajduje się przede wszystkim: medycyna, internet rzeczy oraz fintech. Wśród zespołów znajduje się sześć o międzynarodowym charakterze – to inwestorzy, którzy dostrzegli w Polsce potencjał do inwestycji. Jeżeli chcesz poznać sylwetki poszczególnych funduszy i sprawdzić, czy Twój projekt wpisuje się w ich strategię inwestycyjną, przejdź na stronę: www.startup.pfr.pl/fundusze-pfr-ventures.

PFR Ventures dysponuje środkami wynoszącymi 2,5 mld zł, które wraz z kapitałem prywatnym pochodzącym od Aniołów Biznesu oraz korporacji w wysokości 0,5 mld zł alokowane zostaną w rozwój polskich start-upów.

Inne aktualności

Weź udział w kolejnym seminarium otwierającym nabór wniosków do projektu Polskie Mosty Technologiczne

Sieć Otwartych Innowacji - rusza III nabór wniosków

Rusza kolejny nabór do programu Sieć Otwartych Innowacji

Skorzystaj z oferty Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm.

Zweryfikuj swój pomysł, znajdź inwestora, zdobądź nowych klientów albo spróbuj swoich sił na rynkach zagranicznych.

  • Pomysł
  • Rozwój
  • Ekspansja

Dołącz do newslettera startup.pfr.pl!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!