Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

People working together over coffee

Inauguracja programu akceleracyjnego dla zagranicznych talentów – Poland Prize

Startuje pilotaż Poland Prize – programu, który umożliwi zagranicznym start-upom rozpoczęcie działalności w Polsce. Inicjatywa ma wesprzeć młode, innowacyjne firmy w osiedleniu się w naszym kraju oraz akceleracji. Jej celem jest również wykreowanie Polski na kraj pierwszego wyboru do prowadzenia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poland Prize jest częścią programu Start In Poland, który tworzy w Polsce sprzyjające warunki do rozwoju innowacyjnych projektów na każdym etapie – od fazy pomysłu przez akcelerację aż po ekspansję zagraniczną. Najnowsza inicjatywa ma na celu dać podobne możliwości najlepszym start-upom z zagranicy. W ramach pilotażu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wybierze trzech operatorów programu, którzy wykażą się największym doświadczeniem we współpracy z zagranicznymi start-upami. Ich zadaniami będzie m.in. scouting, ocena czy dane przedsięwzięcie ma szansę na komercjalizację oraz akceleracja talentów.

Poland Prize będzie wspierać zagraniczne start-upy już na etapie podjęcia decyzji o przyjeździe i prowadzeniu biznesu w Polsce, a następnie w osiedleniu się oraz rozpoczęciu działalności gospodarczej w naszym kraju. Dla tych projektów otwarta zostanie tzw. dedykowana ścieżka wizowa. Ponadto, powołany zostanie konsjerż, który będzie wspierał cudzoziemców w codziennych wyzwaniach – zarówno tych związanych z przeniesieniem do nowego kraju, jak i tych dotyczących założenia działalności gospodarczej. Oprócz wsparcia merytorycznego start-upy będą mogły liczyć na grant w wysokości do 200 tys. zł. Dodatkową korzyścią będzie również możliwość nawiązania relacji biznesowych z partnerami inwestycyjnymi lub branżowymi.

Start-upy, które przyjadą do Polski, będą oceniane pod kątem nowatorstwa proponowanych rozwiązań i pomysłów, szacunkowej wartości rozwiązania oraz potencjalnych możliwości rozwoju i prowadzenia działalności na innych rynkach. Co ważne, do zaproszenia danej firmy do wzięcia udziału w inicjatywie niezbędne będzie powołanie się na list intencyjny ze strony polskiej, np. od funduszu VC lub partnera branżowego, wskazujący zainteresowanie ofertą start-upu. Proces akceleracji będzie obejmował m.in. działania mające na celu włączenie nowych firm w polski ekosystem innowacji, tj. usługi mentoringu, doradztwo księgowo-prawne, specjalistyczne doradztwo technologiczne oraz networking. Dodatkowo, start-upy otrzymają wsparcie w pozyskaniu inwestorów, finansowania zewnętrznego czy potencjalnych klientów.

W pilotażu weźmie udział około 50 młodych, innowacyjnych firm. Obecnie rozpoczął się proces wyboru operatorów akceleratorów. Nabór wniosków będzie trwał od 28 lutego do 29 marca br. Więcej informacji o programie dostępnych jest na dedykowanej stronie internetowej.

Założenia programu Poland Prize

Galeria

Inne aktualności

Rozwiń swój pomysł z Platformami Startowymi – właśnie ruszył nabór do kolejnej edycji programu

Ruszył nabór do programu Akademia Menedżera Innowacji

Skorzystaj z oferty Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm.

Zweryfikuj swój pomysł, znajdź inwestora, zdobądź nowych klientów albo spróbuj swoich sił na rynkach zagranicznych.

  • Pomysł
  • Rozwój
  • Ekspansja

Dołącz do newslettera startup.pfr.pl!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane!