Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Druga odsłona akceleratorów Scale Up – poznaj operatorów najnowszej edycji programu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła listę akceleratorów, które od stycznia 2019 r., we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami będą wspierać start-upy z największym potencjałem.

Programy akceleracyjne to kolejna forma wsparcia młodych, innowacyjnych firm poprzez współpracę z dużymi firmami i spółkami, które dzielą się infrastrukturą, zapleczem technicznym oraz wiedzą, a jednocześnie poszukują nowych, rewolucyjnych rozwiązań i produktów. Pilotażową odsłoną takiego wsparcia był konkurs Scale Up. Doprowadził do powstania 10 akceleratorów, wsparcia 250 start-upów oraz do przynajmniej 190 wdrożeń nowych rozwiązań w łańcuchach wartości dużych firm.

PARP ogłosiła właśnie listę akceleratorów wybranych do realizacji kolejnej odsłony inicjatywy. W ramach programu start-upy skorzystają z indywidualnych ścieżek rozwoju – prowadzonych pod okiem doświadczonych ekspertów – usług doradczych i mentorskich o wartości do 50 tys. zł, jak również wsparcia finansowego do 200 tys. zł.

Start-upy, których aplikacje zostaną pozytywnie ocenione w procesie aplikacji, będą mogły wybrać ścieżkę branżową z obszarów związanych m.in. z: Industrial IoT, AR, biogospodarką, FinTechem, AI, Smart City, cyberbezpieczeństwem czy technologiami kosmicznymi. W realizacji postawionych przed nimi celów, będą je wspierały natomiast takie firmy, jak: Samsung Electronics Polska, PGE Nowa Energia, Grupa Azoty, Orange Polska, PKN Orlen, Grupa Maspex i wiele innych. W sumie w programie weźmie udział ponad 70 przedstawicieli korporacji i spółek Skarbu Państwa.

Unikalną cechą programów akceleracyjnych jest możliwość bezpośredniego zdobywania doświadczenia od dużych graczy na rynku jak również dostęp do smart money – elementu niezbędnego do skalowania biznesu i wdrożenia rozwiązań.

Poniżej prezentujemy listę akceleratorów wraz z budżetem, którym dysponują:

  • Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej (Program akceleracji MIT Enterprise Forum Poland) – ponad 17 mln zł;
  • FundingBox Akccelerator Sp. z o.o. (IMPACT_Poland (2.0) – blisko 16 mln zł;
  • Blue Dot Solutions Sp. z o.o. (Space3ac Scale Up II) – ponad 16 mln zł;
  • DGA S.A. (Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB II) – ponad 16 mln zł;
  • Accelpoint Sp. z o.o. (Accelpoint ScaleUp) – blisko 15 mln zł;
  • Fundacja Polska Przedsiębiorcza – ponad 14 mln zł;
  • HugeTECH Sp. z o.o. (Akcelerator IDEA Global) – ponad 13 mln zł;
  • Krakowski Park technologiczny Sp. z o.o. (KPT ScaleUp) – blisko 12 mln zł;
  • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (Startup Spark 2.0) – blisko 15 mln zł;
  • Brinc Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce – ponad 17 mln zł.

Obserwuj startup.pfr.pl – sylwetki akceleratorów będą sukcesywnie w zakładce Rozwój.

Inne aktualności

Ruszył nowy nabór do PMT – rynki Indonezji, Korei Południowej i Singapuru

Industry

Atrakcyjna pożyczka dla małych przedsiębiorstw – zdobądź nawet 500 tys. zł na rozwój Twojej firmy